İzmir'de Üniversite Öğrencisi Olmak

Tarih boyunca tıp biliminin gelişimine ışık tutan, sağlığa hakettiği önemi veren ve yeniliklerle yükselen bu kentte sağlık alanında ilk adımlar atılmıştır. Tüm öğrencilerin hayali ve Avrupa’nın gelişen merkezi İzmir’de, 6 devlet ve 3 vakıf üniversitesi bulunmaktadır.

Şimdi İzmir’in ve bölgenin ilk ve tek sağlık temalı üniversitesi olan İzmir Tınaztepe Üniversitesi’yle bir geleneği geleceğe taşımak için geliyoruz.

Sosyal Hayat

Ege insanının sıcakkanlılığıyla, öğrenciliğinin ilk aylarından itibaren burada yepyeni ve unutamayacağın dostluklar edineceksin. İzmir'deki eğitim hayatın pek çok sosyal olanakla renklenecek; ücretsiz sinema gösterimleri, öğrencilere özel tiyatrolar, etkinlikler ve çok daha fazlası ile öğrenci olmanın ayrıcalığını yakalayacak, tadını çıkaracaksın!

izmir-sosyal
izmir-sosyal

Kolay Ulaşım

Tramvay, metro hattı, vapur, İzban gibi seçeneklerle şehrin pek çok ana noktasına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsin. Öğrencilere sağlanan indirimli yolcu kartlarıyla 90 dakika içinde farklı hatlara aktarma imkanın bulunuyor. Ayrıca özel minibüs ve otobüslerle de şehir içi ve şehir dışındaki pek çok yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

izmir-sosyal

Akademik Birimler

İzmir Tınaztepe Üniversitesi 2 fakülte ve 1 meslek yüksekokulundan oluşmaktadır. Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak toplam 10 bölüm bulunmaktadır.

TANITIM FİLMİ İZMİR'İN MERKEZİNDE GELECEĞİN ÜNİVERSİTESİ