• Anestezi

Anestezi

Anestezi

Bilim ve teknolojideki gelişmeler, sağlık alanında çok hızlı karşılık bularak devam etmektedir. Bilim ve teknolojideki bu gelişmelerden en fazla faydalanan alanlardan biri de Anesteziyoloji olmuştur. Ameliyat sırasında hasta yaşam parametrelerinin gelişmiş teknoloji ürünleri olan monitörlerle izlenmesinin, hasta güvenliğine çok ciddi katkı verebilmesinin, bu verileri doğru değerlendirebilen ve bu doğrultuda doğru müdahaleleri zamanında yapabilen yetişmiş insan gücüne bağlı olduğu bilinmektedir. Bu amaçla İzmir Tınaztepe Üniversitesi misyonu ve vizyonu sağlıkta nitelikli insan gücünün yetiştirilmesini hedefleyen Anestezi Programı’nı öğretime açmıştır.

İzmir Tınaztepe Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kapsamında açılmış olan “Anestezi” programı, bu amaç doğrultusunda hazırlanmış, 2 yıllık bir ön lisans programıdır. Programın hedefi, ameliyat öncesi hasta hazırlığını yapabilecek, ameliyat sırasında hastaya ait yaşamsal parametreleri izleyerek anestezi uzmanına yardım edebilecek, ameliyat sonrasında da hasta kontrolü ve denetimini üstlenebilecek, bilgi ve donanımda sahip, takım çalışmasının önemini benimsemiş, çağdaş teknikerler yetiştirmektir.

İzmir Tınaztepe Üniversitesi odağında öğrenci olan "sağlık temalı" bir eğitim kurumudur. Tınaztepe Sağlık Grubu’nda yer alan yüksek hasta yoğunluğuna sahip dört hastanesinde uygulamalı eğitim ve araştırma imkanı sunulmaktadır.  Üniversitemizde uzman eğitici ve uygulayıcı kadrosuyla birlikte, alanında yetkin ve çalışma hayatına hazır mezunlar yetiştirmek, bilimsel alanda projelerini sunabilecek eğitim ortamları yaşatmak "Anestezi" programında amaçlanmaktadır.

Anestezi

Mezuniyet Sonrası İş Olanakları:

Öğrencilerimiz programda yer alan mesleki uygulama ve stajların tümünü tamamlayarak Anestezi Teknikeri ünvanı ile programdan mezun olmaktadırlar.

Kamu kurumları dışında özel hastane, poliklinikler de program mezunları için ciddi bir istihdam alternatifi oluşturmaktadır.

Dikey Geçiş Yapılabilen Bölümler :

Programımızdan mezun olan öğrenciler “Hemşirelik” bölümlerine dikey geçiş yaparak lisans eğitimi yapabilirler.

Program Dili:Türkçe 

Puan Türü: TYT