Anasayfa / Üniversite Yönetimi

Sevgili Gençler,

 

Eğitim alanında yapılan yatırımın geleceğimize yapılan yatırım olduğuna inanarak gençlerimizin hayatına sağlık, nitelik ve değer katmak en yüce ilkemizdir.

 

İzmir Tınaztepe Üniversitesi, bölgenin sağlık alanında ilk ve tek tematik üniversitesi olarak başta sağlık bilimleri olmak üzere tüm bilim dallarında uygulama öncelikli eğitim odaklı, ulusal ve evrensel standartlarda hizmet veren, yenilikçi araştırmalar ile girişimciliği destekleyen bir yükseköğretim kurumu olma misyonuyla yola çıktık. Bu misyonumuz doğrultusunda öğrenci merkezli, entegrasyona dayalı problem bazlı’ özgün ve evrensel bir eğitim modelimizle sorumlu, uzman, araştırmacı, sorgulayan, insani ve etik değerlerle donanan başarılı bilim insanlarını yetiştirerek sağlığın her alanını nitelikli sağlık profesyonelleriyle kuşatmayı hedefliyoruz.

İzmir Tınaztepe Üniversitesi’nin hami kuruluşu olan Tınaztepe Sağlık Grubu’nun 20 yılı aşkın süredir biriktirdiği nitelikli bilgi ve eşsiz tecrübeyi eğitim-öğretim sürecinde öğrencilerimize aktararak afiliasyona ihtiyaç duymaksızın hep birlikte geleceğe yön vereceğiz.

 

Akademik birimlerimizin yanı sıra araştırma, geliştirme ve uygulama merkezlerimiz, ihtisas teknoparkımız ile üniversite-sanayi-çevre iş birliğini sağlayan bilgi ekonomisi, inovasyon ve patent üssü olacak üniversitemizle geleceğe umut olmaya ve uluslararası mecralarda ülkemizi başta sağlık alanında yüceltmeye geliyoruz. Biz bölgemize önce Tınaztepe Sağlık Grubu ile sağlık getirdik şimdi yetiştirdiğimiz sağlık profesyonelleriyle geleceği aydınlatmak için ilerliyoruz. Bu motto ile öğrencilerimize gelecek sende, Tınaztepe seninle diyoruz!

 

Yetiştireceğimiz sağlık profesyonellerimizle evrene ve insanlığa ışık olma idealimiz çerçevesinde 2020-2021 akademik yılında eğitimdeki yücelişe heyecanla kapılarımızı açtık. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize yeni akademik yılda başarılarla dolu bir eğitim hayatı diler, hepinizi sevgiyle kucaklarım.

 

Dr. Mehmet Bektur

            Mütevelli Heyet Başkanı

İzmir’in ilk sağlık temalı üniversitesi olarak, Tıp Fakültesi ile birlikte, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda farklı bölümlerde geleceğin hekimleri, hemşireleri, ebeleri, fizyoterapistleri, diyetisyenleri ve sağlık teknikerlerini yetiştireceğiz.

 

Mesleğinin profesyoneli olabilmeniz için, gerekli akademik kadro ve uygulama alanlarına sahibiz.

Alanında deneyimli, başarılı, yol gösterici ve öğrenmeyi öğretecek olan güçlü akademik kadromuzu oluşturduk. Hasta memnuniyetini önceleyen, sürekli gelişim içerisinde olan Tınaztepe Sağlık Grubunun 20 yıllık birikimi ile geniş ve kapsamlı bir sağlık hizmet alt yapısına sahibiz. Öğrencilerimizin mutluluğu ve başarısı için tasarlanmış, hızla ilerleyen keyifli ve huzurlu bir kampüs alanını oluşturuyoruz.     

 

Tıp Fakültemizde entegre, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzda sistematik olarak eğitim programlarımızı oluşturduk. Öğrenci merkezli eğitim modelimizde, kuramsal eğitimlerimiz yanı sıra, üniversitemiz hastanelerinde, uygulamalı dersler ve stajlarla hem bilgi hem de beceri kazandırmayı hedefliyoruz.

 

Günümüzde çevre kirliliğinin artması, doğal yaşamın bozulması sağlık sorunlarının çeşitlenmesine ve yaşamı tehdit etmesine neden olmaktadır. Bu çeşitli ve karmaşık sağlık sorunlarıyla baş edebilmek, profesyonel mesleki bilgi ve beceriyle birlikte, çok yönlü olmayı ve önce insan olmayı gerektirmektedir. Eğitim programlarımızdaki kültür sanat dersleri, entelektüel birikimi ve çok yönlü olmayı desteklemektedir.

 

Yaptığı işin insanı korumak ve yaşatmak olduğunu bilen, önce kendisine bununla birlikte tüm insanlara ve tüm canlılara saygı duyan, çalışma ortamında ve günlük yaşamda barışı ve huzuru sağlayan ve koruyan bireylerin yetişmesine ihtiyacımız her zamankinden daha fazla...

Bilgiyi özümsemiş, öğrenmeyi öğrenen, kendini yenileyebilen, teknolojiyi etkin ve verimli kullanan, öncelikle bireyin ve toplumun sağlığını koruyarak, doğru tanı, gerekli tedavi yaklaşımıyla etik değerlere sahip, ekip çalışmasını benimsemiş, doğru iletişim kurabilen, olaylara ve dünyaya ön yargısız bakabilen, araştırmacı özelliklerini ve mesleki gelişimini hayat boyu sürdüren, bireyler yetişmesini amaçlıyoruz.

 

Bu bakış açısıyla, başarımız başarınız olacaktır.

Sevgi ve saygılarımla

Prof. Dr. Mustafa Güvençer

            Rektör