TIP FAKÜLTESİ

İzmir Tınaztepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ; bilgiyi üreten, uygulamaya aktaran ve yaygınlaştıran, etik değerlere bağlı araştırmacı ve girişimci hekimler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

İyi bir hekimin öncelikle iyi bir insan olması gerektiğine olan inancımızla, kampüsümüzde öğrencilerimizin kendilerini sosyal ve kültürel yönden de geliştirmelerini önemsiyor, üniversitemizi bu temeller üzerine inşa ediyoruz.

Tıp bilimi, içerisinde birçok farklı disiplini (bilim dalı) barındıran bir bilim dalı olup, bu bilimin meslekî uygulaması sırasında da birçok farklı bilim dalından profesyoneller birlikte çalışmaktadır. Hemşireler, eczacılar, fizyoterapistler, diyetisyenler, psikologlar bu profesyonellerden bazılarıdır. Bu profesyoneller mesleklerini hastane ortamında icra ederken birlikte çalışmakta, bazı durumlarda birbirlerine danışarak ilerleme kaydetmekte ve hastaları tedavi etmektedir. İzmir Tınaztepe Üniversitesi’nde, hastane ortamında devam eden bu birlikte çalışma pratiğinin eğitim ortamına da yansıtılması, yukarıda sayılan meslek gruplarının tek bir kampüste eğitimlerine devam etmeleri planlanmaktadır. Bu yaklaşımın amacı ; öğrencilere bir yandan gerçek hastane ortamı sağlamak, diğer yandan da ortak alanlar sayesinde kaynakların verimli kullanımını sağlamaktır.

Akademik kadromuz için tıklayınız.